DGS KAYIT İŞLEMLERİ

Genel Bilgiler

Kayıt işlemlerinizin içeren bu duyuruyu dikkatlice okuyup kayıt öncesi ve kayıt sonrası tüm yapılması gerekenleri adım adım yapmanız halinde kayıt işleminizi sorunsuz bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasına tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 13 - 16 Ekim 2023 saat 23:59'a kadar elektronik ortamda veya 13 - 19 Ekim 2023 (17:00 mesai saati bitimine kadar) tarihleri arasında ise şahsen kayıt yöntemiyle kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adayların, kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

Kayıt yapan adayların 13 - 19 Ekim 2023 tarihleri arasında Transkript ve Ders muafiyet başvuru formu ile birlikte kayıt oldukları Fakülteye başvurmaları gerekmektedir. (İLİTAM Uzaktan Eğitim öğrencileri hariç)

Şahsen kayıtlar 13 - 19 Ekim 2023 tarihleri arasında Bayburt Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yapılacaktır.